1 / 1

Glow with Confidence Sun Cream Blush

Farve:Light Medium 20
Pris: 274,95 kr.
Optjen 28 point hos Club Matas

Spar 20% på ét køb*

Aktivér Plus i dag – det betaler sig. 39 kr./md. Kampagnen udløber fredag den 20. marts 2026. Ingen bindning.

Fri levering på køb over 499 kr. ·
Glødende
Den helt rigtige glød! Cremet blush og bronzer i ét forenkler din makeuprutine med et strejf af solkysset farve, der er let at tone ud, og en glød, der stråler indefra.

Vores 92 % faste serum-hudplejebase med hyaluronsyre, peptider og E-vitamin giver 24 timers fugt og kombinerer blush- og bronzerpigmenter for en naturlig, strålende finish. Din hudplejende blush smelter ubesværet ind i huden, udglatter og giver fylde, så ansigtet igen får dimensioner og løft i 3 solkyssede nuancer til alle hudtoner.

Brug en børste eller ton farven ud med fingrene for at få en sund glød på bar hud. Du kan også bruge den oven på foundation for at vække din makeup til live.

IT Cosmetics er udviklet på baggrund af plastikkirurgers viden og dermatologers ekspertise inden for ingredienser og hudpleje og udvikler problemløsende, hudvenlige formler, der giver dig ægte resultater.
HudtypeNormal
DækkeevneMedium
FinishGlødende
FarveintensitetMellem
FormCreme
IT Cosmetics arbejder sammen med førende dermatologer og plastikkirurger for at skabe dokumenterede, plejende og problemløsende makeup- og hudplejeprodukter. IT Cosmetics klare mål er at hjælpe kvinder med at føle sig som den bedste version af sig selv med inspirerende produkter, der holder det, de lover. You are beautiful. You are IT.
Læs mere om IT Cosmetics

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
  • Klarna
IT Cosmetics

Inspiration

Prøv makeup på virtuelt og find dit match med Makeup Matcher!

Stories artikel

Makeupfavoritter lige nu

Matas Live

Makeup med hudplejende ingredienser: Gør det en forskel?

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4
Baseret på 3 anmeldelser
67% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
51
41
31
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
N
nikita, 63 år
2 uVerificeret køb
10 Sunlit
God cremetGod cremet, god til tør og rynket hud.
M
Maja, 39 år
1 årVerificeret køb
Light Medium 20
OkOk men ikke wow
H
Helle, 69 år
1 årVerificeret køb
Light Medium 20
Så lækkert sol shine!Lækkert produkt og sød hjælp fra personale til at finde farven!
Viser 3 af 3