Til alle hårtyper. Maui Moisture Hibiscus Water serien er en lightweights fugtgivende serie, som renser håret og tilfører en masse fugt, men uden at tynge hår med lav porøsitet. Serien indeholder eksotisk hibiscusvand, passionsfrugt og saftig vandmelon, som blødgører, gennemfugter og plejer håret. Håret efterlades med en fantastisk duft af sommer. Hvorfor Maui Moisture er en unik hårplejeserie?
Vegansk
I modsætning til de fleste andre shampooer, som hovedsageligt består af 60-70 % kemisk behandlet vand består Maui Moisture primært af 100 % ren Aloe Vera Juice og kokosvand, som blidt tilføjer ekstra næring og fugt til dit hår.
Egenskaber
Giver glans, Blødgørende, Fugtgivende, Styrkende og forebyggende
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Vores kunder siger:
God duft Rar shampoo som ikke føles voldsom ved hovedbunden. Dufter også godt.
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
K
Kaltrina, 21 årBrøndby
3 mdrVerificeret køb
FantastiskSjov duft, men ikke noget der lugter. Den virker som den skal:)
Var dette en hjælp?
M
Michella, 19 årGreve
3 mdrVerificeret køb
Hjalp på mit hårtabHavde brugt en anden shampoo længe, samtidig med jeg tabte en masse hår især under og efter bad. Skiftede så til maui og taber 3 gange mindre hår nu, så kan virkelig anbefales
Var dette en hjælp?
P
pi, 46 årBrøndby
4 mdrVerificeret køb
UnderligSynes den er underlig, virker ikke på mit hår
Var dette en hjælp?
S
Sofie, 24 årOdense c
4 mdrVerificeret køb
Lækker shampooUtroligt lækker shampoo, som passer perfekt med den tilhørende balsam. Den giver rigtigt godt med fugt til mit fine hår, og den dufter virkeligt skønt - meget sødt!
Var dette en hjælp?
Viser 4 af 44
Få personlig rådgivning eller inspiration. Spørg os!
Vores materialister, frisører og farmakonomer er klar til at guide dig lige nu.