
Spar 30 kr.
1 / 1
Farve:10 Back And Butta
Pris: 89,95 kr.
Spar 30 kr.
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Buttermelt Blush fra NYX Professional Makeup er fuld af lækre pigmenter som er nemme at tone ud og som holder længe. Den cremede formel er fuld af smukke pigmenter som er nemme at tone ud. Beriget med mangosmør, mandelsmør og sheasmør - så går alt som smurt! Anvend sammen med Buttermelt Blush Brush for en perfekt påføring.
Skab præcis det look du ønsker, med alt fra sarte lyserøde farver, til ferskenfarvet og fuchsia. Vælg mellem nuancer der enten går perfekt i ét med huden eller nuancer som giver lidt ekstra shine.
• Holder op til 12 timer
• Falmer ikke
• Smitter ikke af
• Blender nemt ind i huden
• Vegansk formel*.
*Ingen ingredienser af animalsk oprindelse.
Skab præcis det look du ønsker, med alt fra sarte lyserøde farver, til ferskenfarvet og fuchsia. Vælg mellem nuancer der enten går perfekt i ét med huden eller nuancer som giver lidt ekstra shine.
• Holder op til 12 timer
• Falmer ikke
• Smitter ikke af
• Blender nemt ind i huden
• Vegansk formel*.
*Ingen ingredienser af animalsk oprindelse.
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Del din mening med andre kunder
Anmeldelser fra Danmark
- MMMaja Maria34 år1 u08 Getting ButtaBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
ELSKER!Elsker både deres bluse og bronzerne- de er uundværlige ☺️💥
Maja Maria anbefaler dette produkt - VVictoria27 år1 md02 Butta TogetherBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Smuk hverdags blushDejlig let at blende og giver et flot naturlig look. Farven er smuk og holder fint hele dagen.
Victoria anbefaler dette produkt - MOMathilde Olivia19 år2 mdr06 For The ButtaBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Pigmenteret og flot farveDet er en meget pigmenteret blush hvilket man lige skal vende sig til i starten. Derudover var farven også super flot til mig. Jeg har lys koldtonet hud, så hvis du har en lignende hud vil jeg anbefale den her. Farven bliver længe men kan også smitte af længe efter man har taget den på.
Mathilde Olivia anbefaler dette produkt - JJulie20 år4 mdr04 U Know ButtaBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
FLOTsindsygt flot farve og meget pigmenteret
Julie anbefaler dette produkt - NNora20 år4 mdr02 Butta TogetherBedømt 4.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
God pigment og shineJeg bruger den ofte som sidste step inden settingspray og den giver super shine, man skal ikke bruge meget da den er rimelig pigmenteret
Nora anbefaler dette produkt - CCarla19 år5 mdr06 For The ButtaBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Meget pigmenteretFlere af mine veninder og jeg har nu denne og vi er alle enige i at den er meget pigmenteret og holder godt🩷
Carla anbefaler dette produkt


Vil du se videoen?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesVil du se videoen?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies


