1 / 1

Luna Rossa Ocean Eau de Parfum

Størrelse:100 ml
Pris: 1.149 kr.
Optjen 115 point hos Club Matas

Spar 25% på Dufte*

Aktivér Plus i dag – det betaler sig. 39 kr./md. Kampagnen udløber onsdag den 22. april 2026. Ingen bindning.

Med dette produkt får du fri levering ·
Prada Luna Rossa OCEAN Eau de Parfum er den nye maskuline intensitet fra Prada, en duft, der symboliserer en kraftfuld, transformerende rejse mod nye horisonter.
Den er skabt på en overbevisning om, at med teknologi som en forlængelse af os selv kan vi skubbe vores grænser, gentænke hvad der er muligt, og forbedre vores præstationer.

Luna Rossa OCEAN Eau de Parfum kombinerer intens finesse og sensualitet gennem banebrydende teknologi og naturens fineste ingredienser.
Duften åbner med en forfriskende eksplosion af grapefrugtessens, der står i kontrast til røgelsens træagtige dynamik og en fyldig vaniljebønne.
En sammensætning, der forstærkes af det banebrydende molekyle i AmberXtreme™, der booster ingrediensernes intensitet og spreder et kraftfuldt spor.

Flakonen, der er inspireret af teknologiens fortræffelighed og den slanke, dynamiske skønhed i ekstreme sejlbåde, afspejler kraften i duften.
Den er lakeret i en sofistikeret dyb blå farve, der hentyder til havets magnetiske dybde og ikoniseret med den røde Prada-streg - et symbol på innovation.
En elegant, natsort kasket fuldendes af en rød prik, en symbolsk reference til Luna Rossa, den røde måne.

Produktspecifikationer

  • Topnoter: Grapefrugtessens

  • Hjertenoter: Røgelse

  • Bundnoter: Vaniljebønne

FormSpray
DuftfamilieAmber

Vores kunder siger:

  • Skøn duft (9)

Se flere anmeldelser

Inspiration

Stories artikel

Top 10 dufte til mænd

Stories artikel

Prada lancerer ikonisk duft i en ny, intens udgave

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4.8
Baseret på 23 anmeldelser
91% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
519
43
31
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
M
Maja, 22 år
1 årVerificeret køb
50 ml
God holdbarhedGav den i gave til min bror og han har været meget glad for den. Den holder også virkelig godt på tøjet og man behøver ikke særlig mange sprøjt
I
Ida, 47 år
1 årVerificeret køb
50 ml
Skøn duftMin mand bruger denne duft og den er rigtig god, den kan dog godt virke tung, hvis der kommer for meget på.
H
Henrik, 37 år
1 årVerificeret køb
100 ml
Super lækkerDejlig duft. Klart min favorit lige pt.
K
Kim, 57 år
1 årVerificeret køb
100 ml
BedstDen dufter perfekte, till mig
Viser 4 af 23