
1 / 1
Moisture Surge Sheertint Hydrator SPF 25
Let farvet creme med hyaluron, der giver fugt. Naturlig finish.
Farve:3 Universal Light Medium
Optjen 31 point hos Club Matas
Udsolgt online
Uden parfume
Fugtgivende
Giver glød
Sensitiv hud
Naturlig finish
Clinique Moisture Surge Sheertint Hydrator SPF25 er en let farvet ansigtscreme, der giver 12 timers fugt, perfekt hudtone og beskyttelse i ét. Hyaluronsyre og aktivt aloe vera-vand sikrer, at huden føles fyldigere og dugfrisk i op til 12 timer. Den rene og fine farve giver en perfekt finish og dækker en bred vifte af hudtoner. Sved- og fugtafvisende formel sørger for, at huden har en frisk, naturlig finish hele dagen. Dette produkt giver en sund, strålende hud.
Mimetic-Shade™ Technology sikrer, at hver nuance blendes fejlfrit med en række hudtoner. Solbeskyttelse og antioxidanter værner huden mod skadelige UV-stråler, forurening og andre urenheder.
- Fordele: Farvekorrigerende, modvirker rødme, slører porer, ensarter hudtonen, reducerer synligheden af fine linjer.
- Ingredienser: Hyaluronsyre, aktivt aloe vera-vand, Mimetic-Shade™ Technology.
- Anvendelse: Brug om morgenen direkte på ren hud eller over din foretrukne creme fra Clinique.
- Egenskaber: Oliefri, sved- og fugtafvisende, SPF 25.
- Passer til: Alle hudtyper.
| Hudtype | Normal, Kombineret, Tør, Sensitiv, Fedtet |
| Egenskaber | Fugtgivende, Beskyttende og forebyggende, Giver glød |
| Solfaktor | Med solfaktor |
| Finish | Naturlig |
| Specialbehov | Ujævn hudtone |
| Dækkeevne | Let |
Clinique
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Del din mening med andre kunder
Anmeldelser fra Danmark
- SVSabrina Vesth33 år4 mdr3 Universal Light MediumBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Min absolut yndlings foundationDenne foundation er rigtig god og kan holde en hel dag, når man bruger den om morgenen. Den blender godt ind i huden og er nem at påføre.
Sabrina Vesth anbefaler dette produkt - CGCharlotte Grothe34 år4 mdr3 Universal Light MediumBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Over al forventningGiver en flot jævn farve når man har travlt og ikke lige gider selv at bruge tid på foundation. Jeg bruger den på ferie, for jeg skal hurtigt ud af døren og vil gerne have en pæn jævn farve.
Charlotte Grothe anbefaler dette produkt - AAnaja32 år5 mdrVery LightBedømt 3.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
OkProduktet er fint, men kan være svært at smøre ud, uden at det klumper/ skaller af. Desuden føles det ikke som om huden kan ånde helt ligeså godt som jeg havde forventet.
- DKDitte Kaae48 år5 mdr3 Universal Light MediumBedømt 1.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Udtørrer min hudUdtørrer min hud fuldstændig
- SCSarah Cecilie37 år9 mdrLightBedømt 4.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
God til hverdagCremen fungerer godt til hverdag for mig, da den udjævner rødme i huden og giver en mere ensartet hud. Det eneste minus er prisen, som er lidt høj.
Sarah Cecilie anbefaler dette produkt - PPatricia53 år11 mdrLightBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Heldags fornøjelseSuper fin produkt uden bøvl hele dagen.
Patricia anbefaler dette produkt





