Aktivér Plus i dag – det betaler sig. 39 kr./md. Kampagnen udløber onsdag den 22. april 2026. Ingen bindning.
Med dette produkt får du fri levering ·
Sjælen af The Girl of Now i en duft.
En karakteristisk gourmand & blomster Eau de Parfum: vanedannende mandelnoter kombineret med Elie Saabs signaturduftnoter - appelsinblomst og patchouli.
Duften, der er inspireret af libanesiske søde lækkerier, åbner med vanedannende topnoter af ristede pistacienødder og mousserende pære.
I hjertet af duften findes bitter mandel og appelsinblomst, som tilsammen skaber den nye, eksklusive note, ormond blomst, med fine gourmandtoner.
Tonkabønne og mandelmælk smelter sammen i duftens bund og efterlader en duft af mandler, mens patchouli forstærker den ultimative Elie Saab-signatur.
Den fortryllende og runde flakon, der er som en juvel i sig selv, er prydet med en blå og gylden emaljeblomst inspireret af Elie Saabs accessories.
Top: ristet pistacienød, pære
Hjerte: bitter mandel, appelsinblomst
Base: tonkabønne, mandelmælk
Duftfamilie
Blomster
Inspiration
Stories artikel
Top 10 dufte til kvinder
Personlig rådgivning
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Club Matas
Kundeanmeldelser
Vær den første til at anmelde dette produkt
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere