Spar 30%
1 / 1
Spar 30%

glass nails nail polish

Farve:5 half full
Medlemspris
Pris: 76,96 kr.
Original pris:109,95 kr.
Spar 33 kr.

Spar 30% på makeup fra L'Oréal Paris, NYX Professionel og essie*

Se hele kampagnen
Optjen 8 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
En dyb gennemsigtig lilla med røde undertoner.

Fuld knald på farven, med glas-effekt. essie introducerer Glass Nails-kollektionen, som indeholder 6 farverige, halvgennemsigtige nuancer inspireret af populære saloneffekter. Få det stilrene glas-neglelook derhjemme med disse let gennemsigtige, klare nuancer. Fra mælkede nudes til dybe lilla og blå nuancer. Hver farve leverer en unik, glasagtig finish, der fanger lyset og efterligner en glat glasoverflade.

Få glas-neglelooket ved at påføre 2 tynde lag farve. Påfør et 3. lag hvis du ønsker en kraftigere farve. For det bedste resultat, anbefaler vi at starte din essie-manicure med 1 lag af en essie-basecoat, som Strong Start, og afslut med en essie-topcoat, som Gel Setter eller Stay Longer. Hold din manicure frisk ved dagligt at fugte neglebåndene med essie On A Roll Apricot Nail and Cuticle Oil.

• Opbyggelig og fejlfri dækning
• Påfør 2 tynde lag farve for en saftig glas-negleeffekt
• Formel i salonkvalitet
• Børste, der glider let

Inspiration

Stories artikel

Makeupfavoritter lige nu

Stories artikel

Få spejlblanke negle med maks holdbarhed

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

3.5
Baseret på 20 anmeldelser
60% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
57
46
31
21
15
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
S
Sine, 44 år
1 dVerificeret køb
10 highballer
Ubeskrivelig ringeKøb anbefales ikke
L
line, 43 år
1 uVerificeret køb
15 full blown
Farven er ikke retvisendeFarven Full blown stemmer overhovedet ikke overens med farven der er på billedet. Farven er rosa, trods flere lag, den er ikke i nærheden af at være koralrød. Holder fint med overlak.
L
Liv, 16 år
3 uVerificeret køb
5 half full
smuk farvekræver 3 lag for at se jævn ud, men farven får mine negle til at ligne de sødeste røde vindruer 🍇🫶
L
Lone, 75 år
3 uVerificeret køb
10 highballer
Meget tynd neglelakNeglelakken er svær at smøre på
Viser 4 af 20