Denne Foam Cleanser er en ”One Step” ansigtsrens/renseskum, der passer godt til alle hudtyper, og som hurtigt afrenser uden at give hudirritation.
På grund af ingredienset Glycerin, som trænger let ned i hudens øverste lag, gøres huden blød. Da Glycerinen er vegetabilsk, kan den uden problemer anvendes til selv meget sensitive hud.
Et særligt ekstrakt er lakridsrod, som er et kendt middel mod sårheling og irritationer i huden som muliggør, at kraftigt virkende ingredienser får effekt uden bivirkninger.
Den kan også bruges som aftershave skum, som hjælper mod barberingssår.
Anvendelse Anvendes gerne morgen og aften. Mix lidt af produktet med vand mellem håndfladerne og fordel i ansigtet og på halsen og massér samtidigt huden. Skyl derefter produktet af med rigeligt vand.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Vores kunder siger:
Mænd må også pleje sin hud! Efterlod en pæn skinnende hud
Målrettet til dig, som ikke vil gå på kompromis med kvalitet og samtidig ønsker en nem rense- og pleje rutine. Produkterne plejer og reparerer huden, samt beskytter mod en række hudproblemer.
Masculinity Purifying Foam Cleanser En renseksum som passer godt til alle hudtyper og som hurtigt afrenser huden uden at irritere den.
Masculinity Double Action Face Scrub En særlig effektiv skrubbe-creme med cellulose perler som exfolierer og fjerner døde hudceller. Der er også tilsat Propolis og Rooibos, som bekæmper problemer med uren hud.
Masculinity Fugtighedscreme Ideholder Squalane, som hurtigt trænger ned i huden og gør den naturligt blød. Virker stærkt fugtgivende og fastholder fugt hele dagen, uden at virke fedtet på huden.