1 / 1
Variant:10 ml
144,95 kr.
  • Udsolgt online

    På lager i 108 butikker ·

    Udglatter overfladen på rillede negle. Når neglene er meget rillede har neglelakken svært ved at binde på neglene og manicuren holder kun kort tid. Mavala Ridge Filler udjævner riller og andre ujævnheder i neglen og giver neglene en glat og ensartet overflade. Anvendelse: Påfør et lag Ridge Filler på hele neglen og lad den tørre. Hvis neglen har dybe riller, kan det være nødvendigt med endnu et lag for at opnå en glat overflade. Fortsæt manicuren med neglelak og overlak - eller blot overlak. Lad lakken tørre helt. TIP: Også velegnet til mænd med rillede negle samt tånegle. Giver et velplejet, naturligt udseende uden høj glans.
    EgenskaberUdglatter riller
    FormLak
    Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocellulose, Isopropyl Alcohol, Acetyl Tributyl Citrate, Phthalic Anhydride/Trimellitic Anhydride/Glycols Copolymer, Talc, Stearalkonium Hectorite, Adipic Acid/Fumaric Acid/Phthalic Acid/Tricyclodecane Dimethanol Copolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Citric Acid, Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Red 7 Lake (CI 15850). [F909/3]

    OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

    Indhold10 ml
    Enhedspris14.495 kr./l
    MærkeMavala
    SerieNeglepleje
    KategoriØvrigt
    Se altMindre kemi Øvrigt
    Se altMavala Øvrigt
    Se altNeglepleje Øvrigt
    Varenummer556337
    EAN7618900909113
    FabrikantMAVALA S.A.
    2, rue Antoine Jolivet
    1211 Genève 26
    Switzerland
    Fabrikant kontaktmavala@mavala.com

    Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

    • Dankort
    • MobilePay
    • Visa
    • Mastercard
    • Anyday

    Vores kunder siger:

    • Effektiv (12)
    • Nem at påføre (8)

    Se flere anmeldelser

    Personlig rådgivning

    Book en tid

    Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

    Club Matas

    Eksperten guider

    Materialist med speciale i Hudpleje og Makeup

    Se profil
    Ønsker du en negl med en glat men glansfuld overflade og velplejede neglebånd, så er det disse produkterne du skal kombinere.

    Ridge Filler
    Udsolgt online -
    En underlak som fylder ud i rillerne på neglene for at give en mere glat overflade uden glans.
    Mavala Colorfix Glansfuld Overlak
    Ultra glansfuld overlak, forstærket med akryl, som danner en glansfuld og hård, men fleksibel film over neglen.
    Mavala Neglebåndspen
    En nærende neglebåndsolie i en smart pen, som er hurtig og nem at bruge.
    Nuværende produkt
    Mavala Ridge Filler 10 ml
    10 ml
    MavalaRidge Filler
    144,95 kr.

    (81)

    Mavala Colorfix Strong Flexible Top Coat
    MavalaColorfix Strong Flexible Top Coat
    127,95 kr.

    (22)

    Mavala Neglebåndspen 4,5 ml
    4,5 ml
    MavalaNeglebåndspen
    142,95 kr.

    (49)

    415,85 kr.

    Optjen 43 point at handle for

    Inspiration

    Stories artikel
    Makeupfavoritter lige nu
    Læs mere

    Kundeanmeldelser

    4.4
    Baseret på 81 anmeldelser
    84% der har anmeldt anbefaler produktet
    Se fordelingen af stjerner her
    553
    413
    39
    23
    13
    Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
    Sorter efter
    L
    Lone, 51 år
    1 uVerificeret køb
    Den er godMEN jeg synes farven på den gør neglene lidt nikotin gule agtig at se på . Under neglelak er den fin . Den har dog lidt lang tørretid og svær at få af igen .
    T
    tine, 59 år
    3 uVerificeret køb
    Mærkelig farve.God til at glatte neglene, men man kan ikke have lys naturlig lak på. Farven skinner igennem, så neglene ser syge og beskidte ud. Kunne tænke mig, at ridgefilleren var gennemsigtig.
    E
    Ellis, 79 år
    1 mdVerificeret køb
    Super for rillede negleHar brugt det i flere år. Godt for rillede negle og som underlag under neglelak!
    TG
    tenni grothe, 69 år
    3 mdrVerificeret køb
    goddet holder i lang tid
    Viser 4 af 81