
1 / 1
Cypress & Vetiver Skægpleje Gaveæske
Pris: 399,95 kr.
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Cypress & Vetiver Skægpleje Gaveæske fra Proraso bringer den italienske barbertradition direkte ind på badeværelset. Gaveæsken er skabt til pleje af skægget og indeholder tre essentielle produkter med friske noter af cypres og vetiver. Samlingen sikrer et velplejet og rent udseende hver eneste dag.
Sættet indeholder- Skæg Shampoo (200 ml)
- Skægbalm (100 ml)
- Skægolie (30 ml)
Proraso har samlet alt det nødvendige til en komplet skægrutine i en dekorativ metalkasse, hvor klassisk håndværk møder moderne pleje.
Skæg Shampoo renser skægget og huden under hårene effektivt. Den fjerner snavs og lugt, mens den blødgør skæghårene for et renere udseende.
Skægbalm fugter huden og blødgør skægget. Balmen er ideel til at give skægget form og efterlader en pæn mat finish uden at give uønsket glans.
Skægolie beskytter og fugter et tørt skæg. Olien giver glans og gør hårene bløde, mens den efterlader en frisk og maskulin duft.
Den perfekte gave til- Manden, der værdsætter italiensk kvalitet og en komplet plejerutine til skægget.
- Dig, der foretrækker en frisk og maskulin duftprofil med grønne noter.
| Størrelse | Gaveæske |
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Vær den første til at anmelde dette produkt
Del din mening med andre kunder
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering.

