
1 / 1
Farve:Dawn
Pris: 199,95 kr.
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Tromborg Shadows Dawn er en silkeblød, farveægte øjenskygge fra Tromborg, der hverken forsvinder eller sætter sig i striber. Den smukke Dawn farve tilføjer et strejf af elegance og lys til dine øjne, perfekt til de mørke vintermåneder. Den skaber et sofistikeret look, der passer til både hverdag og fest, og dens lysreflekterende egenskaber oplyser øjnene og giver et frisk udtryk, selv på grå vinterdage. Denne øjenskygge ville være en skøn julegave, adventsgave eller værtindegave til enhver makeup-elsker, der sætter pris på kvalitet og nem anvendelse.
De 16 forskellige nuancer i Tromborgs øjenskygge-serie er vidunderligt nemme at arbejde med, og brugt med Tromborgs professionelle pensler er de dryssefri.
| Form | Kompakt |
| Finish | Satin |
| Farveintensitet | Mellem |
| Størrelse | Single |
Eksperttip
For et naturligt look, påfør et tyndt lag Dawn på hele øjenlåget. For et mere intenst look, brug en fugtet pensel til at intensivere farven og skab dybde i globelinjen. Dawn kan også bruges som highlighter under brynet eller i den indre øjenkrog for at åbne øjnene op.
Argan oil, Vaccinium Vitis-idaea seed oil, Helianthus Annuus Seed oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Viola Odorata Flower extract.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
| Indhold | 3 g |
| Enhedspris | 66.650 kr./kg |
| Mærke | Tromborg |
| Serie | Shadows |
| Kategori | Øjenskygge |
| Se alt | Mindre kemi Øjenskygge |
| Se alt | Vegansk Øjenskygge |
| Se alt | Økologisk Øjenskygge |
| Se alt | Satin Øjenskygge |
| Se alt | Brun Øjenskygge |
| Se alt | Tromborg Øjenskygge |
| Se alt | Shadows Øjenskygge |
| Varenummer | 669349 |
| EAN | 5704904541304 |
| Fabrikant | Tromborg Amaliegade 16 1256 København K Denmark |
| Fabrikant kontakt | info@tromborg.com |
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
- Dankort
- MobilePay
- Visa
- Mastercard
- Anyday
- Klarna
Personlig rådgivning
Inspiration
Hvilken mascara passer til dig?
Skal din mascara være vandfast?


Stories artikel
Kundeanmeldelser
Sorter efter
C
Cora, 27 år2 uVerificeret køb
Velvet
Jeg elsker Tromborg, men ikke den her øjenskyggeDer er meget lidt farve at komme efter. Man kan næsten ikke se den på øjenlåget, så jeg kan ikke rigtig se meningen i den. Mit første Tromborg-produkt jeg ikke er vild med :(
A
Annemette, 69 år1 mdVerificeret køb
Velvet
Flot farveSkøn farve og kvalitet
D
Diana, 47 år1 mdVerificeret køb
Velvet
Fin farve!Fin farve, hvis man godt kan lide at der er lidt shine i. Det var et fejlkøb fra min side af, men kun fordi jeg egentlig gik efter et andet look. Så anbefaler, hvis man godt kan lide et naturligt look med et lille hint af glimmer.
M
Mette, 46 år2 mdrVerificeret køb
Star
Den bedste øjenskyggeJeg er bare super glad for denne øjenskygge fra Tromborg. Den er elegant og let, og holder godt på øjenlåget hele dagen.
Viser 4 af 114

